Huu-Haa MIESNIEKI Huu-Haa MIESNIEKI

Mūsējie atkal kāpj uz pjedestāla. 16. jūlijā noslēdzās 2016. gada Latvijas čempionāts regbijā 7, kurā trešo gadu pēc kārtas “STATS serviss” komanda iegūst vicačempionu titulu.

Čempionu titula liktenis atkal izšķīrās vienā spēlē. Iepriekšējās divās kārtās abas galvenās favorītes “STATS serviss” un “Baltic XL/Livonia” uzvaras bija dalījušas uz pusēm. 

Vairāk par spēles gaitu lasiet šeit un šeit, kā arī šeit

miesnieki

Interesanti fakti – Visi līdzšinējo LČ godalgoto vietu ieguvēji regbijā 7 (1993-2015) šeit

Bet liels prieks, ka 4. maijā komanda nosargāja Latvijas kausu regbijā 7. Latvijas kausa izcīņā piedalījās 12 komandas. “Miesnieki” turnīram bija deleģējuši divas. Ulda Bautra un Kristapa Andersona vadītā “STATS serviss” apakšgrupā uzveica “Hansa Flex/Livonia” un RK “Sigulda” un pusfinālā tikās ar pēdējo trīs gadu Latvijas čempioniem regbijā 7 “Baltic XL/Livonia”.Ļoti sīvā un saistošā spēlē izdevās izcīnīt uzvaru ar 14:12. Mača gaitā miesnieki bija vadībā ar 14:0, taču oponenti nepadevās un mača beigās apdraudēja miesnieku uzvaru. Finālā pret “Halipapa” treneri mēģināja nedaudz atslogot atsevišķus līderus, taču pretinieks bija gana sīksts un nekādas dāvanas nedāvināja. Mača beigās iesaistot teju visus labākos spēkus, izdevās nosargāt uzvaru un otro gadu pēc kārtas izcīnīt Latvijas kausu regbijā 7.

Kausa ieguvēju rindās spēlēja: Emīls Balodis (kapteinis), Andris Andersons, Krists Kruskops, Elmārs Šefanovskis, Juris Iesalnieks, Raivis Kokins, Gunārs Andersons, Toms Asejevs, Ivars Eglis, Jānis Priede, Maksims Batrakovs, Andžejs Zarakovskis.

miesnieki.LVkauss

Vēl vērts pieminēt, ka regbijs neilgi pēc 1924. gada olimpiskām spēlēm Parīzē tika izņemts no olimpiskās programmas, bet pēc gandrīz gadsimtu ilgas cīņas tas atkal kļūs par olimpisko sporta veidu. Jau šogad Riodežaneiro. Tapēc vien ir vērts popularizēt regbiju arī Latvijā vēl un vēl vairāk.

Izsenis no regbija mājvietas ir nācis teiciens, ka regbijs ir īstu vīru spēle, bet tā gluži nav. Tiek runāts par īstu vīru uzvedības kodeksu.  Šodien “Īstu vīru” nozīmē to, ka šie vīri, puiši, sievas un meitenes tiek audzināti par sociāli sabiedriski aktīviem regbistiem/-ēm, kam svarīga ir ne tikai spēlēšana, bet arī ģimeniskās vērtības.

Kā cilvēks esmu izveidojies tieši tāpēc, ka esmu šajā sporta spēlē, kur ir savs nerakstīto noteikumu kopums. Īstu vīriešu uzvedības kodekss. Spēles laikā gan šķiet, ka līdzekļu izvēlē neviens sevi neierobežo… Kļūda! Regbijā nav pieņemts darīt nekrietnas lietas. Vispretīgākais paņēmiens ir kāju aizlikt priekšā. 29 gados tādu gadījumu spēlē neatceros. Vīrieša cienīgāk ir iesist pa seju, nekā no aizmugures spert pa kāju. Tātad burzmā pautos neviens neiekniebs vai sejā neiespļaus? Kniebšana, košana, skrāpēšana – tas ir prātam neaptverami! Spļaušana būtu nonsenss. – tā savulaik izteicies valstsvienības kapteinis Vilmārs Sokolovs, kuru regbijam piesaistīja Uldis Bautris un kurš šogad 3.decembrī svinēs 50. dzimšanas dienu. Pilna intervija šeit

Sekojam līdzi un noteikti arī tiekamies piecpadsmitnieka un Latvijas kausa izcīņas mačos. 

 

 

Mēs Jums atzvanīsim

Mēs Jums atzvanīsim

Aizpildiet zemāk esošo formu, un mēs jums atzvanīsim vienas darba dienas laikā

Jūsu vārds

Jūsu e-pasts

Jūsu tālrunis

Jūsu pilsēta

Visi lauki ir obligāti jāaizpilda

Aizvērt